В цій статті на вас чекає цікава історія бренду STANLEY – від початку створення компанії, етапів її розвитку та досягеннь.

Історія бренду Стенлі

Компанія STANLEY зараз – потужний виробник високоякісних, професійних, зносостійких інструментів, які користуються широким попитом у всьому світі. Переконлива історія протягом більше 175 років, падіння компанії, а потім тріумфальне повернення на ринок – це доля великих компаній, в число яких, безсумнівно, входить концерн Stanley Black & Decker (SBD).

Історія створення STANLEY

Stanley – одна з найстаріших і найбільших американських компаній в світі. Датою заснування вважається 1843 рік, коли Фредеріком Т. Стенлі і його братом Вільямом була відкрита компанія Stanley Works (спочатку Stanley’s Bolt Manufactory) для виробництва болтів, дверних засувів та іншого кріплення і дверної фурнітури.

Це була не перша спроба братів створити успішний бізнес. Підприємство, організоване ними в 1831 році, не пережило кризу 1837. Stanley Works була однією з десятків невеликих ливарних виробництв в місті Нова Британія. Завдяки досвіду, новаторському духу і надзвичайною пристрасті до правильного ведення справ Фредерік і Вільям Стенлі домоглися успіху випускаючи металеві вироби.

У 1857 році Генрі Стенлі (двоюрідний брат Фредеріка) заснував компанію Stanley Rule and Level Co. Це була фабрика з виробництва вимірювальних пристроїв та ручного інструменту. В асортимент продукції входили вимірювальні косинці, викрутки і знамениті рубанки Stanley Bailey (придумав американський винахідник Леонард Бейлі). Справи цієї фабрики теж йшли добре, і в 1920 році відбулося об’єднання двох компаній в одну велику, процвітаючу і з відмінною репутацією.

  • 1866 рік – компанія Stanley Works відкриває нове представництво в Англії. 
  • 1889 рік – випускаються перші петлі для використання кулькових підшипників. 
  • 1909 рік – відкривається виробництво в американському містечку Niles, а в 1914 році – в Канаді.
  • 1900 рік – Генрі Стенлі був найбільшим в світі виробником рубанків та інших ручних інструментів.
  • 1914 рік – компанія Stanley виробляє свій перший степлер. Пізніше вона випускає автоматичні двері (1930 рік), а в 1931 році – першу вимірювальну рулетку.
  • 1920 рік – обидві компанії об’єдналися під назвою Stanley Works. З’являється новий логотип, а асортимент фабрики, заснованої Фредеріком Стенлі, доповнюється молотками і стуслами.

Падіння та злети компанії STANLEY

Приблизно з 1930-х років і до закінчення Другої Світової війни компанія Stanley відчувала спад виробництва. Велика Депресія та економічна криза боляче вдарили по компанії, тому, в воєнні роки, довелося перейти на виробництво військової техніки.

Незважаючи на те, що компанія Stanley продавала продукцію високої якості, розвиток йшов повільно. Післявоєнні роки диктували інші умови ринку і, довелося, шукати нові шляхи розвитку бізнесу.

  • У 1950-х роках компанія Stanley купує компанію Humason (виробника автомобільних запчастин і пружин) і Danis Corporation (виробник алюмінієвих дверей і вікон). У 1960-х роках ринок металообробки був вразливий для конкурентів. Саме тоді компанія Stanley і виступила зі своїми новинками.
  • У 1961 році компанія Stanley випускає свою першу бездротову дриль. Пізніше з’являються ще одні відомі на весь світ своєю функціональністю і дизайном інструменти: рулетки Powerlock і рубанки Bailey. Звичайно, це не єдине, що зробили в компанії Stanley. В асортименті представлені інструменти для монтажних демонтажних робіт, ріжучі та затискні інструменти, інструменти для оздоблювальних робіт і автомеханіки, та інші. 
  • У 1964 році компанія Stanley терміново модернізує виробництво. Тепер вона могла відповідати будь-яким викликам якісними інструментами.
  • У 1966 році, з придбанням ще однієї компанії, Stanley починає виробляти штамповані вироби і компоненти до радіо, телебачення, космічних апаратів та електричного обладнання. 
  • У 70-ті роки починається активна політика по відкриттю представництв в різних країнах, число яких на даний момент становить понад 175.
  • У 1971 році починається виробництво гідравлічних інструментів, в 1980 році – ударні інструменти, в 1984 році – промислові інструменти, в 1986 році – кріпильні системи. Взагалі, в 1980-х роках компанія Stanley починає виробництво садової техніки, яка користується популярністю до цих пір.

Оптимістичний час кінця 1980-х років змінився важкими 1990-ми. Слабкі економічні умови змусили Stanley шукати нові шляхи розвитку підприємства.

У 1991-1992 роках компанія Stanley купує англійську компанію з виробництва фарб і пензлів, французького виробника шаф і австралійського виробника механічних інструментів. Ці придбання допомогли компанії Stanley відновитися вже до середини 1990-х років. Після невеликої кризи 1990-х років компанія готова була до відродження.

У 2001 році Stanley представляє на ринку більше сотні нових найменувань продукції. Це був просто вибух ринкової інфраструктури. Таким чином, більше 400 найменувань новинок компанія виробила з 1997 року. Вражаюче.

У 2000-х був ряд придбань кількох компаній, наприклад, Security Group в 2005 році, Sonitrol в 2008 році і інші виробники. 

У 2009 році компанія Stanley об’єдналася з компанією Black & Decker. Тепер на ринку з’явився новий гравець з виробництва професійних інструментів.

Магазин інструментів та обладнання Механіка – є офіційним партнером всіх торгових марок, що входять в групу StanleyBlack&Decker. Співпраця с Дистриб’юторською компанією підтверджена відповідним сертифікатом. Тому Ви можете бути впевненими в оригінальній якості товарів.