Всього:  0.00
Всього:  0.00

Діелектричний інструмент та що таке сертифікат VDE?

Діелектричний інструмент та що таке сертифікат VDE?

З самого дитинства нам на думку закладають установку, що електрика – це небезпечно. І це правда. Адже напруга понад 50 Вольт вже небезпечна для людини і може призвести до тяжких наслідків. Але що робити, якщо потрібно зробити роботу, не відключаючи електроживлення? Для проведення електромонтажних робіт під напругою використовується спеціальний, сертифікований VDE, ізольований інструмент. Далі, у статті від магазину mechanika, ми дізнаємося, що означає поняття діелектричний інструмент та що таке сертифікат VDE? Чим відрізняється ізольований інструмент від звичайного, які витримує навантаження і багато іншого.

Що означає абревіатура VDE?

Знак VDE є скороченням назви німецького випробувального інституту Verband der Elektrotechnik. Зазвичай він супроводжується символом GS, який підтверджує, що інструмент був схвалений та випробуваний у сертифікованій лабораторії, відповідно до стандарту EN/IEC 60900.

Далі розглянемо докладніше – яким саме перевіркам та тестам піддається інструмент, щоб отримати сертифікат VDE?

  1. Перевірка міцності на стиск – інструмент нагрівається до 70° C і потім піддається впливу електричної напруги в 5000 В. Далі верстат створює точковий тиск, зусиллям 20 Н, на ізоляцію рукоятки. Для успішного проходження тесту ізоляція не повинна тріскатися та втратити свої ізолюючі властивості.
  2. Опір напрузі – символ подвійної стрілки, нанесеної на інструменті, вказує на дійсний результат тесту при дії напруги до 10 000 В змінного струму. Це означає, що при проходженні тесту на ізольованій ручці не зафіксовано напруги. Хоча випробування проводиться при 10 000 Вольт змінного струму, інструменти дозволені для використання з напругою, що не перевищує 1000 Вольт для змінного струму (AC) і 1500 вольт для постійного струму (DC). Завдяки цьому у вас у 10 разів більше гарантій безпеки.
  3. Усадка ізольованих ручок на інструменті – ізоляція VDE прилягає до інструменту міцніше ніж традиційні вставки більшості ручних інструментів. Наприклад, щоб ізоляція кліщів була схвалена VDE, вона повинна витримати випробування на розтяг, силою 500 Н після того, як інструмент зберігався протягом 168 годин, при 70 °C.
  4. Морозостійкість ізоляції – матеріал ручки повинен зберігати свої властивості навіть за низьких температур. Відповідно до EN / IEC 60900, ізоляція, охолоджена до -25 °C, повинна витримувати удари без появи тріщин. Для більшого запасу температурної міцності, більшість інструментів проходять випробування при -40 °C.
  5. Протипожежні властивості – інструменти з ізоляцією VDE, під час тесту, не повинні займатися протягом щонайменше 10 секунд, під полум’ям 12 см.

Види діелектричного інструменту

Магазин mechanika – це офіційний інтернет-магазин польського бренду YATO, який пропонує широкий вибір діелектричного інструменту, сертифікованого лабораторією VDE. Асортимент торгової марки YATO включає, але не обмежується, такими видами ізольованого інструменту для електриків (посилання клікабельні):

Крім ізоляції, яка пройшла всі випробування в лабораторії VDE, сталь, що використовується при виробництві інструментів YATO, вирізняється високою якістю. Викрутки виготовлені з інструментальної сталі S2, а їх наконечники пройшли спеціальне загартування до рівня твердості 56-60 HRC. Плоскогубці VDE виготовлені з високоякісної хром-ванадієвої сталі (CrV). Їх точно сформовані та відшліфовані губки зберігають свої властивості довгий час.

Бережіть себе та використовуйте тільки безпечний, сертифікований, діелектричний інструмент під час електромонтажних робіт, який ви можете купити в інтернет-магазині mechanika.