Торгова марка AEG (АЕГ) має цікаву історію походження та розвитку. AEG, або "Allgemeine Elektricitäts-Gesellschaft" (Загальне Електричне Товариство), була заснована в Німеччині та, спершу, спеціалізувалася на виробництві електрообладнання і електротехнічних виробів. Зараз це потужна торгова марка, під якою виготовляється професійний будівельний інструмент та побутова техніка для дому. Але так було не завжди. Цікаві факти про компанію, хто зараз володіє брендом AEG та в якій країні виробляється продукція, читайте длаі в статті офіційного дилера торгової марки AEG - інтернет-магазину mechanika.

Заснування компанії AEG

Ключові моменти в історії розвитку бренду AEG

Компанія AEG була заснована у Берліні в 1883 році двома німецькими інженерами - Емілем Ратенау і Волфом Возендорфером. Початкова назва AEG була Deutsch Edison – Gesellschaft für angewadte Elektricität. Присутність прізвища Едісона було пов'язано з тим, що компанія придбала у винахідника патент на виробництво ламп освітлення. У 1887 році компанія змінила назву на Allgemeine Elektricitäts – Gesellschaft (AEG), видаливши Едісона з назви своєї компанії, адже перейшла на більш просунуті продукти, включаючи генератори, електродвигуни та електроосвітлення. У 1920 заводи з виробництва лампочок і металевого дроту було передано в Osram.

Про бренд АЕГ

AEG була відома своїми інноваціями в електротехніці. Вона розробила першу змінну струмопостачальну мережу для освітлення міста Берлін. Компанія також виробляла перші електроплити, холодильники та інші побутові електроприлади. В 1891 році компанією AEG було запущено виробництво фенів для сушіння волосся, що назавжди змінило світ.

Фабрика AEG

З 1912 по 1918 рік AEG була основним виробником бомбардувальників під час Першої світової війни. Найбільш популярним і використовуваним був AEG G IV (на фото нижче). У 1917 році AEG, з одним із власних літаків, встановлює світовий рекорд польоту на великій висоті. Але із закінченням Першої світової війни в 1918 році компанія AEG припинила виробництво літаків.

Виробництво літаків компанією АЕГ

Початок виробництва портативних інструментів AEG

Зі зростанням промисловості в Німеччині, яка, на тей час, вже стала складати конкуренцію Великій Британії у виробництві вугілля, заліза та сталі, виникла необхідність у більш досконалих інструментах для виробництва суден, автомобілів та в машинобудуванні. Це сприяло розвитку промислового сектора та відкрило АЕГ нові перспективи для ринку. Поліпшення інструментів допомогло компанії стати важливим промисловим центром, який працював у різних сферах, починаючи з електроенергетики та транспортування та закінчуючи побутовою технікою. Це також відкрило нові можливості співпраці з іншими підприємствами.

У 1898 році компанія представила перший портативний дриль, який важив 7.5 кг і мав діаметр свердління в сталі 6 мм. Введення мобільності у промислове виробництво підтвердило настання часу динамічних інновацій. На початок нового століття електроінструменти AEG стали доступними по всьому світу. Компанія продовжила своє прагнення надавати високоякісні інструменти для професійного використання у будівництві, деревообробці та промисловості.

Велику увагу компанія AEG приділяла поєднанню технологій та дизайну, що вплинуло на розвиток електроінструменту. У 1908 році AEG представило перший портативний дриль з рукояткою у формі пістолета, дизайн якого забезпечив додаткову універсальність для користувача і залишається популярним і донині. Подальший прогрес представив дрилі з регулюванням швидкості й у 1920-х вперше винайшли електроінструменти з універсальними двигунами.

Дриль AEG фото
Сучасна дриль AEG BE 750R (4935449160), 750 Вт

Після розширення виробничих потужностей та побудови заводу у місті Вінненден, що недалеко від промислового кварталу Штудгарта, компанія робить перші електричні дрилі з подвійною ізоляцією, що захищає користувача від удару електричним струмом. Було здійснено запуск у виробництво першого перфоратора, вагою 5.5 кг і, потім, незабаром, з'явилися прямі шліфувальні машини та полірувальні машини.

Інші напрямки розвитку компанії AEG

Автомобільний бізнес. У 1902 році, як і інші виробники електротехніки того часу, AEG увійшла в автомобільну промисловість. Купивши Külstein у 1902 році, AEG оголосила про створення Neue Automobil Gesellschaft і почала виробництво автомобілів. З 1902 по 1908 рік AEG (Neue Automobil Gesellschaft) виробляла чотири окремі моделі автомобілів, але припинила їх виробництво в 1908 році.

Виробництво автомобілів компанією AEG

1920-ті роки були часом фантастичного зростання для AEG. Вони значно розширили асортимент електротехнічних товарів, включаючи виробництво парових турбін, електродвигунів, трансформаторів, вакуумних трубок, запобіжників і стартерів. Вони справді були компанією з виробництва електротехніки, до якої ви могли звернутися за абсолютно будь-якими своїми потребами в електриці.

Телевізори AEG. З початком Голлівуду та німого кіно в Північній Америці AEG досягла власного прогресу в телевізійному мовленні в середині 1920-х років. AEG разом з Siemens & Halske заснували компанію Gessellschaft für drahtlose Telegraphie System Telefunken (добре відому як Telefunken). У 1924 році компанія AEG Telefunken почала виробництво телевізорів, а в 1928 році вони виставили свій перший телевізор на Німецькій радіовиставці в Берліні.

Після злиття Siemens & Halske та AEG для створення Telefunken, партнерство було стійким, поки AEG не викупила Siemens у 1941 році, ставши єдиним підприємством.

Друга світова війна і післявоєнний період. У 1938 році компанія AEG випустила першу повністю автоматичну пральну машину «Lavamat». Під час Другої світової війни компанія зазнала значних збитків через бомбардування та конфіскацію активів. На виробничих потужностях було налагоджене виробництво зброї.

Після закінчення Другої світової війни компанія втратила більшу частину своїх виробничих потужностей, розташованих у нещодавно створеному Східному блоці, але виробництво знову відновилося у Західній Німеччині, зокрема Штутгарті. З відновленням Німеччини та бумом у будівництві у 1960-і та 1970-ті, з'явилися свіжі інновації у вигляді ударних дрилів, і AEG Powertools стає номером один у цьому сегменті.

3 січня 1963 року компанія AEG Telefunken стала ще одним прогресом у сфері телекомунікацій. AEG продемонструвала свій перший кольоровий телевізор для Європейської мовної спілки.

Телевізор AEG (Telefunken)

ЦІКАВИЙ ФАКТ: До 1980-х років AEG включила виробництво мікрочіпів у свої продукти і стала першопрохідником на ринку акумуляторного інструменту з системою Accu System 2000. Одним з найвидатніших досягнень було замовлення на акумуляторний дриль-шуруповерт для місій NASA Space Shuttle. У 1984 році астронавт Брюс МакКендлесс (Bruce McCandless) використовував цей дриль-шуруповерт під час одного зі своїх виходів у відкритий космос 350 км над Землею.

Дриль AEG в космосі

Об'єднання та реструктуризація компанії AEG

У другій половині 20 століття AEG була включена до концерну "Daimler-Benz AG" (пізніше "DaimlerChrysler AG") та реструктуризувалася для більшої спеціалізації на виробництві побутових та промислових товарів. Після розпаду "DaimlerChrysler AG" торгова марка AEG продовжила існувати як незалежна компанія, спеціалізуючись на виробництві побутових приладів, таких як холодильники, пральні машини, пилососи та інші. 

З 1970-х років частини AEG переходили з рук в руки різних компаній. У 1994 році AEG Hausgerate GmbH Nuremburg була придбана компанією Electrolux, це була лінія домашнього комфорту та побутової техніки AEG. У 2004 році компанія AEG була повністю включена в Electrolux.

Що стосується будівельних інструментів, 1991 року AEG Powertools стає частиною групи Atlas Copco. Приєднавшись до шведського світового лідера у виробництві професійних та промислових інструментів у 1991 році, AEG Powertools продовжує виробляти інновації світового рівня у своїй галузі та впроваджує ряд свої винаходів, таких як Fixtec для лобзиків, винаходить трьохрежимний перфоратор Pneumatic 3000 Super X2 та інші інновації.

ЦІКАВИЙ ФАКТ: У 1998 році було випущено серію золотого інструменту, присвячену святкуванню 100-річчя виробництва електроінструменту AEG.

Динамічний розвиток та прихильність AEG незмінній якості продукції, привернули увагу китайської корпорації Techtronic Industries (TTI), яка купує напрямок виробництва електроінструментів AEG у компанії Atlas Copco, в 2005 році. Вражаючі можливості TTI у сфері розробки продукту та розширення операційних можливостей, далися взнаки вже з першого року приєднання AEG Powertools до групи TTI. У 2006 р. було впроваджено додаткові моделі, поряд із розподілом на існуючих ринках та розширенням в інших географічних регіонах, включаючи Східну Європу, Середній Схід та Південну Африку. Наступним ключовим моментом у розвитку бренду стала модернізація у 2009 р., коли компанія змінила колір на помаранчевий, для отримання нового іміджу, поряд з розвитком продуктів. Такими ми знаємо їх сьогодні.

Лінійка інстурменту AEG фото
Переглянути каталог техніки AEG в інтернет-магазині mechanika

Понад 125 років AEG впроваджує інновації в усі аспекти електричних систем, приладів та інструментів. Сьогодні та в майбутньому вони продовжуватимуть встановлювати стандарти для того, що є найкращим у техніці високого класу.