Де тільки не застосовується Кутова Шліфувальна Машина (КШМ, вона ж болгарка). Окрім різальних, пильних та шліфувальних робіт, закладених у болгарку як функціонал за умовчанням, вона впорається навіть зі свердлильними роботами (докладніше про всі можливості болгарки в нашій статті)! Так-так, використовуючи, наприклад, алмазні коронки по плитці, з хвостовиком М14, Ви, з легкістю, зробите отвори в кахельній плитці або керамограніті. Однак сьогодні мова піде якраз про пильні властивості болгарки. Ми розповімо як зробити торцовочну пилу з болгарки і що для цього потрібно.

Навіщо потрібна і де застосовується торцювальна пила

Здавалося б, для однієї функції, пиляння дерева, існує стільки різновидів пилок: циркулярні ручні, циркулярні стаціонарні, занурювальні дискові пилки, комбіновані пилки і, звичайно ж, торцювальні. Всі вони мають конструктивні відмінності та нюанси під час виконання пильних робіт.

Пили торцовочні застосовуються для точного поперечного розпилу деревних або пластикових матеріалів, прямокутної, частіше, видовженої форми. До них відносяться, наприклад, дошки, бруски, рейки, балки, вагонка, багет, плінтус, лиштва та інші подібні вироби. Торцовки необхідні там, де важливо зробити точний прямий різ або розпил, під кутом 45 градусів. Якщо болгарка у вас вже є, чи варто додатково купувати собі торцювальну пилу? Давайте розберемося.

Тримач для болгарки (КШМ)

За допомогою такого пристосування, як тримач для кутової шліфувальної машини, останню можна використовувати як торцовку. На прикладі кронштейна для болгарки, моделі YT-82972, від польського виробника YATO, розглянемо як це можливо.

Держатель для болгарки (УШМ) 125 мм с протяжкой YATO YT-82972

Кроштейн для КШМ 125 мм YATO YT-82972

Кронштейн (тримач) дозволяє закріпити КШМ на своїй верхній рухомій частині (головці). Опускаючи за ручку рухливу головку кронштейна, ми направляємо різальний диск з болгаркою вниз до матеріалу, що обробляється, тим самим починаючи розпил, подібно до торцювальної пилки. Заготовка при цьому може бути закріплена за допомогою лещат, які монтуються на станині пристрою. Для розширення ширини пропилу на пристосуванні передбачений протяжний механізм. Тобто робоча частина, разом із встановленою болгаркою, може рухатися не тільки вгору-вниз, а й переміщатися вздовж лінії різання, тим самим збільшуючи діапазон пропилу. Головка, при цьому, переміщається на кулькових підшипниках по двох сталевих трубчастих напрямних. Є можливість блокування протягуючого механізму.

Пристрій дає можливість робити різ не тільки при розташуванні ріжучого диска строго під прямим кутом, щодо заготовки (тобто перпендикулярно поверхні), але і, також, під кутом 45 градусів. Крім того, лещата, розташовані на станині, дозволяють повернути і закріпити заготовку в потрібному положенні.

Чи все так добре, як здається?

Звичайно ж, це не повноцінна заміна торцювальної пили. Чому?

Перше – глибина пропилу. Кронштейн передбачає встановлення шліфувальної машини з диском, максимальним діаметром 115 або 125 мм. Отже, максимальна глибина пропилу (читай максимальна товщина заготовки), під кутом 90 градусів, становить 30 мм. А при 45 і того менше – до 20 мм.

Друге – ширина пропилу. При значних показаннях ширини пропилу на торцювальних пилах (від 210 мм з диском 185 мм або 340 мм, з диском 255 мм), комбінація болгарки і кронштейна дає можливість здійснювати прямий розпил лише в межах 130 мм, під прямим кутом і 60 мм, під нахилом 45 градусів.

Третє – точність. Торцовочні пили передбачають встановлення кута пропилу та розташування заготовки з точністю до міліметра. Це забезпечується нанесеною міліметровою шкалою на корпусі пристрою. Тримач такої точністю, нажаль, похвалитися не може.

Далі це може бути розширений функціонал торцовок, у вигляді бічних тримачів для довгих заготовок, системи плавного пуску, системи відведення стружки і т.д., а також технічні характеристики пил – споживана потужність, кількість обертів та ін.

Які висновки?

Повністю замінити торцювальну пилку кронштейн, нажаль, не зможе. Однак, якщо у вас виникла необхідність, наприклад, у підрізанні багету або плінтуса під 45 градусів, у великих обсягах, ви збираєтеся зайнятися облицюванням різних поверхонь вагонкою або декорувати приміщення дерев’яними рейками, покупка тримача для УШМ допоможе суттєво заощадити ваш бюджет.

Дякую за те, що прочитали статтю як зробити торцовочну пилу з болгарки. Якщо у вас залишилися питання, радо проконсультуємо вас за телефоном +380674412121.