Літій-іонні акумулятори (Li-ion) є однією з найпопулярніших технологій акумуляції та збереження енергії, яка широко використовується в різних сучасних пристроях, включаючи мобільні телефони, ноутбуки, електронні гаджети та бездротові будівельні інструменти. Ця технологія стала основним джерелом живлення для багатьох електроприладів завдяки своїм перевагам, таким як висока ємність, легкість та компактність. 

Для підвищення тривалості служби та ефективного використання літій-іонних акумуляторів, важливо дотримуватися кількох рекомендацій щодо їхньої експлуатації. Нижче наведемо деякі корисні поради для подовження терміну служби літій-іонних акумуляторів.

Акумулятор Ryobi в розрізі фото

Рекомендації щодо збільшення строку експлуатації Li-ion батарей

 

  1. Зберігання при відповідній температурі. Зберігайте акумулятори в сухому та прохолодному місці, бажано при температурі від 15°C до 25°C. Температура, яка виходить за рамки вказаного діапазону може негативно впливати на енергоємність акумулятора та тривалість його роботи. Ні в якому разі не допускайте замерзання акумулятора або тривале зберігання на відкритих сонячних променях, в спекотну погоду.
  2. Зберігайте акумулятор повністю зарядженим. Регулярно дозаряджайте акумулятори до стану, не менше 50% заряду, якщо вони не використовуються певний час. Найкращий варіант це дотриманість циклу "повний розряд/повний заряд" не рідше одного разу на місяць.
  3. Уникайте перегріву при використанні. Багато сучасних акумуляторів оснащені системою бепеки, яка запобігає перегріву акумуляторних комірок, відключаючи батарею в певний момент. Якщо ваша батарея не оснащена такою функцією, не допускайте перегріву акумуляторів, який може виникнути при використанні інструменту або заряджанні в умовах високої температури. Якщо акумулятор надто гарячий, дайте йому охолонути перед зарядкою.
  4. Використовуйте тільки штатний зарядний пристрій. Використовуйте зарядні пристрої, які рекомендовані виробником акумулятора. Заряджання сторонніми зарядками може пошкодити акумулятор.
  5. Уникайте глибокого розрядження. Не допускайте глибокого розрядження акумулятора "до нуля". Якщо інструмент має індикатор заряду, вимикайте його, коли залишиться ще трохи заряду.
  6. Працюйте акумулятором! Будь-яка техніка, в тому числі акумуляторні інструменти, створені для того, щоб працювати. Простій роботи негативно впливає як загалом на інструмент, так і окремо на акумуляторні батареї.

Пам'ятайте, що літій-іонні акумулятори мають обмежений термін служби (кількість циклів "заряд/розряд"), і з часом їх ємність буде зменшуватися навіть при правильному використанні. Однак, дотримання рекомендацій, вказаних вище, допоможе вам максимізувати тривалість роботи акумуляторів і зекономити гроші на їхній заміні.