Чи можна залишати пістолет для піни під'єднаним до балону? (Спойлер - так, якщо немає іншого виходу). 

Пістолет для піни з балоном фото

Властивості монтажної піни

Монтажна піна - це матеріал, який використовується для утеплення, звукоізоляції та герметизації. Вона має декілька характеристик та властивостей, основні з яких наведені нижче:

  1. Розширювальні властивості: Монтажна піна наноситься у вигляді рідини, яка швидко збільшує свій об'єм після виходу з пістолету. Це дозволяє їй заповнити порожнини та щілини і створити ефективне утеплення і герметизацію.

  2. Клейкість: Після нанесення монтажна піна має високі клейкі властивості, що дозволяє їй прикріплюватися до різних поверхонь, таких як бетон, дерево, метал і пластик.

  3. Ізоляційні властивості: Монтажна піна має добрі теплоізоляційні властивості, що дозволяє зменшити витрати на опалення та охолодження шляхом запобігання проникненню повітря.

  4. Герметичність: Коли монтажна піна засихає, вона утворює герметичний шар, який запобігає проникненню повітря та вологи.

Як застигає монтажна піна

Монтажна піна засихає завдяки хімічному процесу, відомому як полімеризація. Коли монтажна піна виходить з пістолету, реагенти утворюються в реакцію, що веде до утворення полімерних ланцюжків. Цей процес є екзотермічним, тобто відбувається з виділенням тепла. При взаємодії з повітрям волога починає каталізувати полімеризацію, і піна поступово твердне та засихає. Час, необхідний для повного висихання, залежить від товщини шару піни і умов навколишнього середовища.

Чи засохне піна в пістолеті

Як ми дізнались в попередьому абзаці, немає контакту з повітрям - немає процесу полімерізації, тобто висихання. Те, що нам потрібно! Якщо у вас залишилась невикористана піна або поліуретановий клей в балоні, можна залишити їх до наступного разу! Але для цього є декілька основних умов:

  1. Якість пістолета. Переконайтесь у якості та надійності пістолета, який ви використовуєте. Віддавайте перевагу цільнометалевим моделям та виробам, що мають додаткове тефлонове покриття.
  2. Герметичність пістолета. Перевірте можливість повного блокування потоку виходу піни, після відпускання курка та загвинчування регулятора потоку. Також подивіться чи не пошкоджений або не западає голковий клапан на наконечнику трубки.
  3. Герметичність з'єднання пістолета з балоном. В місці різьбового з'єднання не повинно виходити жодної кількості матеріалу. 
  4. Не зберігайте баллон з піною на сонці, морозі або поблизу джерела вогню. Балон знаходиться під тиском, а монтажна піна містить запальні компоненти, такі як гази або розчинники, які можуть створювати вибухонебезпечну атмосферу.

Згідно рекомендацій виробників, пістолет для піни потрібно очистити від залишків герметика спеціальними очисними рідинами та зберігати в чистому та сухому вигляді. Але практика показує, що не завжди є така можливість. Але тепер ви знаєте за яких умов можна  залишати пістолет для піни під'єднаним до балону.