Нарізання штроб (канавок) в бетоні - нелегка задача, яка потребує значних зусиль та спеціалізованого інструменту. Канавки створюються на початкових етапах ремонтних робіт, для послідуючого прокладання інженерних комунікацій - дротів електроживлення або інтернет мережі, труб, теплої підлоги, тощо. 

Штроборіз професійний для сухої різки диск 150 мм EIBENSTOCK EMF 150.1, 2300 Вт, глибина до 45 мм фото

Які інструменти використовуються для нарізання штроб

Якщо є вузькоспеціалізований процес, як правило, для нього є і відповідний інструмент. Так, штроборіз був створений та використовуєтсья для прямого призначення - утворення канавок. Це пристрій, що конструктивно нагадує кутову шліфмашину (болгарку) але, у якості ріжучих дисків, використовує алмазні круги, встановлені в кількості двох або більше штук. Крім того, через утворення великої кількості пилу під час різання бетону, штроборізи оснащені системою виведення пилу - пиловивідний патрубок для будівельного пилососу.

Штроборіз мережевий YATO YT-82015, 1700 Вт, 125 мм (2 шт) фото
Штроборіз мережевий YATO YT-82015, 1700 Вт, 125 мм

Нерідко, у якості бороздоділа використовують перфоратор з долотом. Такий тандем має право на існування але потрібно враховувати значну неакуратність процесу, який супроводжується відколом зайвих частин бетонної стіни або підлоги. Тому, часто, бетон попередньо нарізають болгаркою, утворюючи вузьки шви, для послідуючого вибивання між ними зайвого матеріалу.

Довбання штроби перфоратором фото

Така робота потребує подвійних зусиль та супроводжуєтсья великою кількістю пилу та наявністю великої кількості частин зруйнованого матеріалу. Полегшити роботу може спеціальна лопатка для штроб, але все ще не є панацеєю.

Лопатка для штроб 22 мм SDS+ YATO YT-4722, 18х250 мм, CrV
Лопатка для штроб 22 мм SDS+ YATO YT-4722, 18х250 мм, CrV

Все це ми ітак знаємо, скажете ви, і спитаєте, що робити, якщо ви не професійний майстер по ремонту і вам потрібно зробити разову роботу по нарізці штроб у себе вдома? Купляти заради цього дороговартісний штроборіз? Ні, адже придбання такої техніки обгрунтоване виключно при постійному використанні та на великих об'єктах. Бити стіну перфоратором? Занадто груба обробка. Але для того ви і зайшли читати цю статтю, щоб дізнатися як зробити штробу болгаркою.

Перетвроюємо болгарку на штроборіз

Кутова шліфувальна машина (болгарка) це інструмент № 1, який є у 90% господарів. І його наявність -  це вже більша частина гарантованого виконання задачі. Загалом, якщо ви на будівельному об'єкті, роботи в якому лише на початковій стадії (так звані чорнові роботи), то, для різання бетону, по великому рахунку, вам достатньо лише алмазного диску, який встановлюється на вашу КШМ. Але, що робити, якщо у вас лише частковий ремонт в житловому приміщенні або роботи проводяться на завершальній стадії, де утворення великої кількості пилу призведе до забруднення чистих поверхонь?

Єдиним та найоптимальнішим рішенням є встановлення на вашу болгарку спеціального кожуху, який надає можливість закріплення одразу декількох алмазних дисків та має патрубок для підключення будівельного пилососу, для відводу пилу.

Насадка-штроборіз для болгарки 125 мм YATO YT-82988, глиб. до 28 мм, ширина 5-30 мм, патрубок 28-36 мм фото
Насадка-штроборіз для болгарки 125 мм YATO YT-82988, глиб. до 28 мм, ширина 5-30 мм, патрубок 28-36 мм

Така насадка перетворює вашу КШМ 125 мм на повноцінний штроборіз з можливістю регулювання як ширини штроби, так і встановлення потрібної глибини пропилу. В комплекті з кожухом ідуть дистанційні кільця для встановлення між ріжучими дисками, за допомогою яких ви можете встановити на болгарку алмазні диски в кількості двох або більше.

Насадка-штроборіз на болгарку вигляд знизу фото

Загалом таке рішення має безліч переваг, серед яких:

  • в рази менша вартість, у порівнянні зі штроборізом;
  • можливість встановлення на болгарку двох або більше алмазних дисків;
  • упорін ролики, бокова рукоятка, пиловідвідний патрубок та відкидна кришка, для різу в кутах, щільно до стіни;
  • універсальність - встановлення на будь-яку КШМ, діаметром диску 125 мм.

Насадка-штроборіз для болгарки 125 мм YATO YT-82988, глиб. до 28 мм, ширина 5-30 мм, патрубок 28-36 мм фото

Отже, щоб зекономити на купівлі штроборізу, але, при цьому, виконати роботу так само легко, акуратно та на професійному рівні, рекомендуємо придбати в інтернет-магазині mechanika вищевказану насадку-штроборіз, яка просто та швидко перетворить вашу болгарку в бороздоділ.