Будь-який процес механічної обробки матеріалу супроводжується появою стружки, пилу та інших абразивних та дрібнодисперсних частинок або залишків породи, що обробляється. Але якщо у вас роботи потрібно виконати в житловому або готовому приміщенні, як свердлити або різати без пилу в цьому випадку? Ось декілька рекомендацій від магазину Механіка:

Робота з використанням води

Вода - наше все. І не тільки для підтримки життєдіяльності живих організмів та рослин. Використання води при будівельних роботах надає безліч переваг, однією з яких якраз і є наша ціль - зменшення кількості пилу. Окрім того, мокре свердління або вологе шліфування забезпечують охолодження зони обробки та робочої оснастки - свердла або диску. Це значно продовжує термін використання витратних матеріалів та запобігає їх надмірному перегріву та зносу.
Сучасні різальні інструменти вже передбачають нагнітання води у зону взаємодії робочого елементу та матеріалу, наприклад:

Плиткоріз електричний з підводом води
Плиткоріз дисковий з мокрим різом YATO YT-82159

Алмазна дриль з підводом води
Дриль для алмазного буріння YATO YT-81980

Пиловивідні насадки для дрилів і перфораторів

Поява на ринку будівельно-промислових пилосмоків значно покращила якість виконання ремонтних робіт. Але як забезпечити під'єднання трубки пилосмока до інструменту? Для цього використовуються спеціальні насадки для відводу пилу в шланг пилососа:

Пиловідвід на дриль
Насадка для видалення пилу при свердлінні YATO YT-82980, 5-16 мм

Пиловідвід для перфоратора
Насадка для видалення пилу при бурінні YATO YT-82982, до 70 мм

Пиловивідні кожухи для болгарок

Різальні та шліфувальні процеси також можна виконувати з мініальною кількістю пилу. Вирішують це спеціальні кожухи, які відводять пил в пилосос. Такі кожухи замінюють стандартні захисні, що постачаються в комплекті з КШМ та підбираються в залежності від максимального розміру диску, який використовується з болгаркою - 125 мм або 230 мм. Для кожного виду робіт передбачений свій тип пиловивідного приладдя. Для різальних робіт:

Пиловідвідний кожух для болгарки
Кожух пилевідвідний на болгарку 115-125 мм Mechanic

Для шліфувальних робіт:

Кожух для відводу пилу при шліфування болгаркою
Кожух пилезахисний YATO YT-82994 для болгарки 115/125 мм

Тож, якщо підсумувати, то, щоб свердлити та різати без пилу, намагайтесь забезпечити подачу води у місце обробки або використовуйте спеціальне приладдя, для виводу пилу в пилосос. І нехай ваш ремонт відбувається акуратно та в чистоті!