Різьбова шпилька - це важливий елемент механізмів, який використовується для передачі руху або для фіксації деталей. Це циліндричний виріб, що нагадує болт, але має різьбу по всій його довжині та не має головки. Різьбова шпилька може мати різні розміри різьби і довжину, в залежності від застосування.
Різьбові шпильки використовуються для різних цілей, таких як кріплення деталей у механічних конструкціях, регулювання відстаней між деталями, створення механізмів з подачею руху, наприклад, в гвинтових механізмах або для переміщення навантаження вздовж своєї осі в механічних пристроях.
При погляду на шпильку виникає логічне питання - як і чим її закручувати/викручувати, якщо вона не має головки під ключ? Спробуємо перерахувати всі доступні способи та показати необхідні для цього інструменти.
Порада № 1 - спершу огляньте шпильку!
Справа в тому, що на вашій деталі може бути вкручена двостороння шпилька, з фіксованою довжиною різьби на обох сторонах. Такі шпильки, зазвичай, мають посередині профільовану частину тіла, під ключ або спеціально зроблені фаски, для фіксації інструмента.
Досить часто, при ремонті двигунів або механізмів, середня частина шпильки може бути схована під шаром бруду або мастила. Тому, щоб не ускладнювати собі роботу, ми радимо спершу ретельно оглянути чи ваші деталі не з'єднані шпильками такого типу. Якщо ж ви впевнились у зворотньому, радимо переходити до наступного пункту.
Як відкрутити шпильку без спеціальних інструментів
Простий, найдавніший та найбільш розповсюджений спосіб передати зусилля на шпильку, це метод з використанням контргайки.
Суть способу полягає у взаємодії двох гайок між собою - основної та контруючої. В залежності від задачі - відкрутити або закрутити щпильку, контруюча гайка накручується знизу або зверху основної. При обертанні, основна гайка впирається в контруючу, тим самим зупиняючи хід та передаваючи обертальний момент на шпильку, приводячи її в рух. Коли шпилька вільна, гайки знімаютсья зі шпильки двома ключами - один утримує гайку, інший відкручує другу.
Для використання цього методу потрібні лише дві гайки з відповідним розміром різьби та гайкові ключі, які, з великою вірогідністю, знаходяться в цей момент поряд з вами. Такий спосіб - найшвидший варіант для роботи зі шпильками.
Інструменти для відкручування шпильок
1. Шпильковерт ексцентриковий - універсальний інструмент для роботи з різьбовими шпильками або зламаними гвинтами.
Шпилькокрут ексцентриковий YATO YT-06251, 1/2", 8.5-19 мм
Цей пристрій складаєтсья з приводу, корпусу та робочого колеса. Принцип дії полягає в ексцентричному русі робочого колеса, що затискає між собою та корпусом шпильку. Відео процесу роботи ексцентриковим шпилькокрутом:
Цей спосіб передбачає наявність шпильковерта та приводного інструменту. У якості джерела для приводу ексцентрика в дію можуть бути використані звичайні храпові рукоятки (тріскачки) або воротки.
2. Головка-шпильковерт - це ударний цанговий інструмент для викручування шпильок та гвинтів, що використовується в парі з ударними гайковертами.
Шпильковерт YATO YT-06255, 3/8", 6-11 мм, для ударних гайковертів
Принцип дії полягає у затисканні шпильки або зламаної частини гвинта за допомогою міцних губок, які розташовані в корпусі головки для шпильок. Губки, при цьому, виготовлені з надзвичайно міцної хром-молібденової сталі. Зверху розташований хвостовик, що має внутрішній профіль під квадрат та зовнішній шестигранний профіль, для роботи з ударними головками.
Вищепереліченя способи та пристосування можна використовувати для видалення зламаних кріплень. На відміну від використання екстракторів, ці інструменти не потребують попереднього засвердлювання тіла шпильки.
Ремонт складних машинних механізмів, на жаль, не обходиться без раптових "сюрпризів" і вигляді скручених шпильок або зламаних болтів. Але, користуючись порадами від інтернет-магазину mechakika, ви зможете полегшити вирішення небажаних проблем. Ми щиро бажаємо вам легкої та швидкої роботи, без додаткових зусиль.