Видалення старої фарби зі стін бетонних поверхонь (особливо масляної) може бути непростим завданням, що вимагає терпіння та правильного підходу. Існує кілька способів, які можна використовувати для цієї мети. Далі, в статті інтернет-магазину будівельних інструментів mechanika, ви дізнаєтесь про деякі з них.
Способи видалення старої фарби зі стін
1. Шліфування стін наждачним папером. Використання спеціальної шліфувальної машини з диском, на якому закріплений наждачний папір, це автоматизований та найбільш ефективний метод зняття фарби з поверхні стіни. В народі такі шліфмашини називають жирафами. Необхідно зауважити, що процес може бути доволі важким та потребувати використання захисного спорядження та додаткової вентиляції, адже шліфування подрібнює фарбу та верхній шар стіни на дрібні частинки, які можуть завдати шкоду дихальним шляхам. Використовуйте респіратори або підключайте будівельні пилососи, якщо є така можливість. Недоліком цього методу є швидке забивання абразивного паперу залишками фарби, особливо якщо фарба масляна.
2. Відшаровування шпателем. Це фізичний ручний метод зняття шару застарілої фарби, який потребує значних зусиль та часу. Для полегшення процесу можуть бути використані спеціальні хімічні засоби, наприклад, розчинники, які розпушують фарбу і дозволяють легше її зняти за допомогою шпателя або ручної дротяної щітки. Якщо поверхня стіни, після видалення старого ЛФП, буде штукатуритись, можна використати ручні пристрої для щняття штукатурки - так звані рашпілі для стін.
Ручний пристрій для видалення штукатурки YATO YT-5247
3. Термічне відалення фарби. Цей метод передбачає використання термічних інструментів, таких як будівельний фен або газовий пальник, для нагрівання фарби та її послідуючого відшаровування. Після нагрівання фарби вона може бути легко знята за допомогою шпателя або струга.
4. Дротяні щітки. Використання такої оснастки, як сталева дротяна щітка, передбачає механічне знімання шару фарби з поверхні стіни. Щітки бувають різного діаметру та форми дроту. Крім того, дротяні щітки можуть працювати як з болгарками, так і дрилями.
Щітка для КШМ чашкова кручений дріт 60 мм YATO YT-4767, М14
Не зайвим буде згадати про коралові диски, які використовуються для видалення ЛФП на металевих поверхнях. Це так звані неткані диски, які швидко здобули популярність, завдяки високій ефективності, стійкості до зносу та дбайливого сталвення до поверхні, під час обробки.
Диск зачисний нетканий жорсткий NINJA VIROK, Т27, 125х22х13 мм, Р46
5. Шліфування бетонних поверхонь алмазними фрезами. Алмазні фрези - вони ж алмазні чашки, це високоміцні, зносостійкі та ефективні інструменти, які передбачають механічне видалення верхнього шару бетонної поверхні. Зазвичай використовуються в парі з кутовою шліфувальною машиною та призначені не тільки для видалення фарби, а і для вирівнювання стін або підлоги з бетону. Нерідко використовуються як оснастка для спеціальних мозаїчно-ліфувальних машин, які мають пряме професійне призначення - вирівнювання бетонних підлог.
При виборі методу для видалення старої фарби важливо враховувати тип фарби, яка була використана, стан поверхні та подбати особисту безпеку. Робота з будь-якими хімічними засобами або нагріванням вимагає дотримання відповідних заходів безпеки та вентиляції. Також важливо враховувати можливість використання захисного спорядження, такого як захисні окуляри та респіратори, для захисту від пилу і хімічних випарів.