Різьбовий тип з'єднання елементів між собою, напевно, найпоширеніший тип створення розбірних конструкцій. Він знаходиться всюди навкруги нас - від великих конструктивних елементів, до дрібних з'єднань пристроїв або гаджетів, якими ми користуємося щодня. І це не дивно, бо це надійний та міцний спосіб скріпити між собою різні деталі та елементи. Різьба в отворі може бути створена машинним способом, під час виготовлення самої деталі, або нарізана після, вручну. Також часто виникає потреба відновити зношені або пошкоджені витки різьби. У всіх цих випадках використовується спеціальний інструмент - мітчик. Але що, якщо ми вам скажемо, що нарізати різьбу, а, точніше, створити різьбовий отвір, можна не використовуючи мітчик? Хочете знати як? Читайте далі в нашій статті.
Чи можна створити різьбовий отвір без мітчика?
Можна. Для цього в отвір вставляється та закріплюється в ньому спеціальна металева втулка, що називається нітогайка або різьбова заклепка. Вона представляє собою циліндричне трубчасте тіло, на передній частині якого знаходиться розширення у вигляді шляпки (буртика). Всередині циліндра нарізана різьба певного розміру. В інтернет-магазині mechanika представлені різьбові заклепки, виготовлені з алюмінію та сталеві різьбові заклепки, метричними розмірами від М3 до М12.
Різьбові заклепки стали важливим інструментом у світі з'єднань та кріплень. Вони дозволяють створити міцне і надійне з'єднання між деталями, а також можуть бути використані для створення різьбових отворів у матеріалах, які не здатні формувати різьбу - наприклад в тонколистових матеріалах, де глибини отвору замало для нарізання різьби. Далі у цій статті ми розкриємо швидкий та ефективний спосіб створення різьбового отвору з використанням різьбової заклепки.
Як встановити та закріпити різьбому заклепку в отворі?
Як видно на фото вище, одна частина тіла заклепки має спеціальні насічки або рифленість. Це та частина заклепки, що, стискаючись, розширюється та впирається в стінки отвору або притискаєтсья до поверхні матеріалу. Стиснення відбувається під дією тяги, що створюється спеціальним інструментом - різьбовим заклепником.
Процес встановлення та закріплення різьбової заклепки складаєтсья з таких етапів:
- На штифт заклепника накручується різьбова заклепка необхідного розміру.
- Накручена на штифт заклепка вставляється у отвір.
- Пістолет притискаєтсья до стінки деталі і стискаються ручки заклепника.
- Штифт під дією важелів втягується всередину пістолета та тягне за собою заклепку, стінка якої почне роздавлюватися, впираючись у отвір деталі і, тим самим, фіксуючись в ньому.
- Штифт викручується за хвостовик та звільнюється від вмонтованої в отвір заклепки
Всього п'ять пунктів та не більше хвилини вашого часу - і ви маєте готовий отвір з необхідною вам різьбою.
Таким чином, майже будь-який отвір можна зробити різьбовим, не використовуючи мітчик. Застосування різьбових заклепок дозволяє створити різьбовий отвір навіть в матеріалі, який не підходить або робить неможливим традиційне нарізання різьби. Процес створення різьбового з'єднання став швидким, ефективним та надійним.