Технічне обслуговування автомобіля - це важлива складова догляду за вашим залізним конем. Якщо ви аматор-автомобіліст або вправний механік, правильний вибір ручних інструментів забезпечить високу якість робіт та підвищить безпеку ваших поїздок. У цій статті ми розглянемо Топ-5 ручних інструментів для технічного обслуговування автомобіля, які стануть вашими незамінними помічниками у виконанні ремонтних та сервісних робіт.

Які інструменти потрібні для самостійного ТО автомобіля

1. Домкрат

Домкрат гідравлічний підкатний YATO фото

Гідравлічний домкрат дозволяє піднімати автомобіль для виконання ремонтних або сервісних робіт під ним, а також для забезпечення багатьої інших задач - доступу до підвіски авто, ходової частини, гальмівної системи, тощо. В інтернет-магазині mechanika представлені гідравлічні підкатні домкрати та гідравлічні стовбчикові (пляшкові) домкрати. Вибір між підкатним та стовбчиковим домкратом залежить від ваших потреб - підкатні більше використовуються для легкових автомобілів та мають набагато меншу мінімально можливу висоту (кліренс). Домкрати у вигляді стовбчика мають в рази більшу вантажопідйомність та підходять для мінівенів, пікапів та вантажних авто. Враховуйте ці фактори під час вибору гідродомкрата. 

* для підвищення вашої безпеки, після підняття автомобіля домкратом, рекомендуємо підставляти спеціальні автомобільні опори (підставки), які гарантують надійне та безпечне знаходження авто в підвішеному стані.

2. Храпова рукоятка з набором головок

Тріскачка з набором головок YATO фото

Храпова рукоятка (тріскачка) - це інструмент, що, за допомогою торцевих насадок різних профілів, дозволяє легко відкручувати та закручувати болти та гайки. Основним параметром при виборі трищіток є розмір приєднувального квадрату, від якого залежить діапазон розмірів кріплення, з яким може працювати трищітка, та кількість зубців храповика, від якого залежить мінімальний кут відхилення для виконання робочого руху ключа. Зазвичай трищітки з маленьким квадратом 1/4" працюють з головками М4-М13, рукоятки з середнім квадратом 3/8" - з кріпленням М10-М17, великий квадрат 1/2" призначений для всього діапазону розмірів автомобільного кріплення, який, зазвичай, становить від М10 до М32 мм.  

3. Колісний (балонний) ключ або гайковерт

Балонний хрестоподібний ключ NEO TOOLS фото

Без зняття колес автомобіля неможлива робота по ремонту або обслуговуванню дуже багатьох вузлів та систем автомобіля. Тому колісний ключ є необхідним інструментом, що забезпечить швидке зняття колес та їх надійну установку після завершення всіх робіт. Як альтернатива балонним ключам є акумуляторні, мережеві або пневматичні гайковерти, але, так як наша стаття на тему саме ручного інструменту, ми не будемо зупинятися на детальному огляді пристроїв, що мають інший тип живлення.

4. Ключ (знімач) для масляного фільтру

Знімач масляного фільтру фото

Заміна моторного масла двигуна внутрішнього згоряння - це рутинна, але дуже важлива та необхідна процедура обслуговування авто. Ключ для масляного фільтру допомагає відкрутити масляний фільтр та встановити новий, забезпечуючи ефективну фільтрацію масла. В інтернет-магазині Механіка представлені всі типи знімачів масляних фільтрів.

5. Інструмент для гальмівної системи

Розділювач гальмівних колодок фото

Гальмівна система - це ключовий аспект безпеки руху автомобіля. Інструмент для гальмівної системи дозволяє проводити ремонтні роботи, включаючи заміну гальмових дисків, колодок та інших компонентів.

Завдяки вищенаведеним ручним інструментам ви зможете здійснювати якісне технічне обслуговування вашого автомобіля. Пам'ятайте, що належне обслуговування забезпечить безпеку та надійність вашого авто на дорозі. Безпечної дороги!