У кожного з нас, незалежно від типу професії, навичок та здібностей, у житті наставав випадок, коли ми задавалися питанням та стояли перед вибором – який будівельний інструмент придбати? Професійний інструмент високого класу відомих брендів, чи доступніший варіант – напівпрофесійний чи навіть побутовий клас виробів? Сьогодні ми в магазині будівельних електроінструментів Механіка, спробуємо знайти відповідь на питання – чим відрізняється професійний електроінструмент від побутового?

А що взагалі означає – професійний?

Насамперед, давайте розберемося, який сенс люди вкладають у поняття професійний, аматорський, побутовий? Адже кожен може представляти різницю по-різному – одні вважають критерієм відбору ціну, інші – популярність торгової марки виробника, тощо. Тому, давайте визначимо собі раз і назавжди.

Що таке професійний інструмент і чи варто його переплачувати?

Важливо, що, перш за все, професійний інструмент – це інструмент високої якості виконання та використаних при виробництві комплектуючих.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Топ-5 будівельних інструментів усіх часів

Головна відмінна риса професійного інструменту – він розрахований на тривалі, майже безперервні навантаження, протягом усього робочого дня. Звідси і поняття – професійний, тобто той, який використовується для виконання завдань своєї професії – будівельника, майстра, слюсаря та інших. Саме з цієї причини, для особливої ​​витривалості, у виробництві такого класу інструменту використовуються надійні комплектуючі – двигуни мають великий запас потужності та мідні обмотки з надійною ізоляцією, встановлені опорні шарикопідшипники, реалізований пилозахист кнопок та перемикачів, є система ефективного тепловідведення. Все це, разом, впливає на довговічність і безвідмовність у роботі, але й на вартість інструменту, яка є досить високою.


Вібраційна шліфмашина YATO YT-82230, 260 Вт, платформа 90х187 мм

Чи не професіонал, але й не любитель

Що ж таке напівпрофесійний інструмент і чим він відрізняється від професійного? Відмінність у тому, що такий інструмент розрахований на періодичні навантаження. Тобто будь-який напівпрофесійний інструмент повинен працювати з рекомендованим виробником співвідношенням часу роботи до часу «відпочинку». Цей час зазвичай вказано в інструкції з експлуатації.

Часто буває, що, бажаючи заощадити, люди купують інструмент середнього класу і використовують його під навантаженнями, на які продукт не розрахований. Це призводить до передчасного зношування комплектуючих і виходу з ладу всього виробу. Варто відзначити, що майже у всіх виробників професійного інструменту передбачена більш доступна в ціні лінійка, саме для періодичного використання. Тому ось вам перша рекомендація – купувати інструмент, відповідно до його призначення, періодичності навантаження та класу.

Побутовий клас інструменту – для чого і для кого?

Перший і найчастіший міф про цей клас інструменту – що він “одноразовий”. І це не так. Вище ми вже дізналися, що головною умовою тривалого “життя” електроінструменту є дотримання рекомендацій виробника, щодо співвідношення тривалості роботи до відпочинку. Так ось, у побутовому класі інструментів, ці цифри співвідношення мають інші значення.

Час роботи стає меншим, а час відпочинку – більшим. Крім того, виробником побутового класу інструменту не передбачається його робота у важких умовах та під високими навантаженнями. Тому для виробництва використовуються простіші комплектуючі і, як правило, двигуни меншої потужності, що робить цей інструмент доступним у ціні.

Так є сенс чи ні?

Чи є сенс переплачувати за професійний інструмент? Чи варто купувати дешевий інструмент? І все-таки, яка різниця між професійним та побутовим класом електроінструменту? Відповідь одна – електроінструмент варто купувати виключно з урахуванням конкретних потреб. Якщо ви не професійний будівельник чи майстер – варто придивитися до середнього та початкового класу інструменту та використовувати його в умовах, передбачених та рекомендованих виробником. Якщо ви плануєте освоїти професію будівельника, укомплектувати бригаду майстрів або попереду у вас тривале будівництво об’єкта власноруч, радимо придивитися до преміального, якісного інструменту професійного класу.

Що рекомендують продавці? Звісно, магазинам недоцільно робити ставку на певний клас електроінструменту чи конкретного виробника, цим виключаючи можливість задоволення потреб тих чи інших категорій покупців. Наприклад в інтернет магазині Механіка є пропозиції будівельного інструменту на будь-який бюджет і призначення, а також різних виробників.

Робіть свій вибір свідомо! Вдалих покупок!