З самого дитинства нам на думку закладають установку, що електрика – це небезпечно. І це правда. Адже напруга понад 50 Вольт вже небезпечна для людини і може призвести до тяжких наслідків. Але що робити, якщо потрібно зробити роботу, не відключаючи електроживлення? Для проведення електромонтажних робіт під напругою використовується спеціальний, сертифікований VDE, ізольований інструмент. Далі, у статті від магазину mechanika, ми дізнаємося, що означає поняття діелектричний інструмент та що таке сертифікат VDE? Чим відрізняється ізольований інструмент від звичайного, які витримує навантаження і багато іншого.

Що означає абревіатура VDE?

VDE

Знак VDE є скороченням назви німецького випробувального інституту Verband der Elektrotechnik. Зазвичай він супроводжується символом GS, який підтверджує, що інструмент був схвалений та випробуваний у сертифікованій лабораторії, відповідно до стандарту EN/IEC 60900.

 

Діелектричні бокорізи YATO
Бокорізи діелектричні YATO YT-21159, 180 мм, VDE 1000В

 

Далі розглянемо докладніше – яким саме перевіркам та тестам піддається інструмент, щоб отримати сертифікат VDE?

 1. Перевірка міцності на стиск – інструмент нагрівається до 70° C і потім піддається впливу електричної напруги в 5000 В. Далі верстат створює точковий тиск, зусиллям 20 Н, на ізоляцію рукоятки. Для успішного проходження тесту ізоляція не повинна тріскатися та втратити свої ізолюючі властивості.
 2. Опір напрузі – символ подвійної стрілки, нанесеної на інструменті, вказує на дійсний результат тесту при дії напруги до 10 000 В змінного струму. Це означає, що при проходженні тесту на ізольованій ручці не зафіксовано напруги. Хоча випробування проводиться при 10 000 Вольт змінного струму, інструменти дозволені для використання з напругою, що не перевищує 1000 Вольт для змінного струму (AC) і 1500 вольт для постійного струму (DC). Завдяки цьому у вас у 10 разів більше гарантій безпеки.
 3. Усадка ізольованих ручок на інструменті – ізоляція VDE прилягає до інструменту міцніше ніж традиційні вставки більшості ручних інструментів. Наприклад, щоб ізоляція кліщів була схвалена VDE, вона повинна витримати випробування на розтяг, силою 500 Н після того, як інструмент зберігався протягом 168 годин, при 70 °C.
 4. Морозостійкість ізоляції – матеріал ручки повинен зберігати свої властивості навіть за низьких температур. Відповідно до EN / IEC 60900, ізоляція, охолоджена до -25 °C, повинна витримувати удари без появи тріщин. Для більшого запасу температурної міцності, більшість інструментів проходять випробування при -40 °C.
 5. Протипожежні властивості – інструменти з ізоляцією VDE, під час тесту, не повинні займатися протягом щонайменше 10 секунд, під полум’ям 12 см.

Набір діелектричних викруток YATO
Набір викруток діелектричних YATO YT-2828, PH-PZ-SL, 7 шт.

Види діелектричного інструменту

Магазин mechanika – це офіційний інтернет-магазин польського бренду YATO, який пропонує широкий вибір діелектричного інструменту, сертифікованого лабораторією VDE. Асортимент торгової марки YATO включає, але не обмежується, такими видами ізольованого інструменту для електриків (посилання клікабельні):

 • плоскогубці
 • викрутки та набори викруток
 • кліщі
 • накидні ключі
 • воротки
 • торцеві головки
 • набори діелектричного інструменту

Крім ізоляції, яка пройшла всі випробування в лабораторії VDE, сталь, що використовується при виробництві інструментів YATO, вирізняється високою якістю. Викрутки виготовлені з інструментальної сталі S2, а їх наконечники пройшли спеціальне загартування до рівня твердості 56-60 HRC. Плоскогубці VDE виготовлені з високоякісної хром-ванадієвої сталі (CrV). Їх точно сформовані та відшліфовані губки зберігають свої властивості довгий час.

Набір інструментів для електриків YATO YT-39009
Набір інструментів для електриків YATO YT-39009, 68 предметів

Бережіть себе та використовуйте тільки безпечний, сертифікований, діелектричний інструмент під час електромонтажних робіт, який ви можете купити в інтернет-магазині mechanika.