При ознайомленні з характеристиками та параметрами столярних ножівок або пиляльних дисків по дереву, ви могли бачити різне числове значення та поряд аббревіатуру TPI. В статті інтернет-магазину mechanika ми розглянемо що таке параметр TPI, на що він впливає та вироби з яким TPI краще підійдуть для виконання саме ваших завдань

Що означає абревіатура TPI

Числовий параметр TPI, який часто вказується в характеристиках ножівок по дереву вказує на кількість зубців на дюйм (з англійської "Teeth Per Inch" - "Зубів на дюйм") у лезі ножівки. Наприклад, 7TPI буде означати, що на довжині ножівочного полотна в один дюйм (2.54 см) буде знаходитись сім ріжучих зубців. 

Кількість зубців на дюйм є важливим фактором при виборі пили по дереву, для конкретних завдань. Нижче розглянемо загальні рекомендації щодо характеристикии TPI.

На що впливає параметр TPI

1. Високий TPI (велика кількість зубців на дюйм). Ножівки з високим TPI забезпечують більш гладке і точне різання, оскільки більше зубців припадає на поверхню матеріалу. Вони підходять для тонкої та дрібної роботи, такої як обробка деревини з тонкою текстурою. Для прикладу можна розглянути пасовочну ножівку YATO YT-3130, яка має параметр 12TPI.

2. Низький TPI (менша кількість зубців на дюйм). Ножівки з низьким TPI підходять для швидкого різання матеріалів, особливо з грубою текстурою або для видалення зайвої частини матеріалу. Вони часто використовуються для чорнової роботи з деревиною та деревоподібними матеріалами.

Отже, правильний вибір TPI залежить від типу матеріалу, який ви ріжете, товщини матеріалу і бажаної якості різу. Якщо ви не впевнені, який TPI підходить для вашої роботи, радимо звернутися до фахівців інтернет-магазину mechanika та отримати профіесійну консультацію.