І, дійсно, чому? Ви теж задавалися цим питанням, переглядаючи сторінки інтернет-магазину і думали – навіщо мені інструмент без акумулятора? Адже мені потрібна повноцінна робоча одиниця, а не її корпус. То чому виробники створюють користувачам додаткові незручності, змушуючи вибирати все окремо? Давайте розберемося, чому акумуляторні інструменти продаються без батареї та зарядного пристрою у комплекті?

Болгарка акумуляторна безщіточна Vitals Professional SmartLine
Болгарка акумуляторна безщіточна Vitals Professional SmartLine 18В, 125 мм (корпус)

Акумулятор – єдиний для кожного, один для всіх

Плануєте ремонт квартири чи будівництво на дачній ділянці? Чи може бути ще краще, ви – справжній професіонал будівельної справи, який вирішив оновити свій бойовий інструментальний арсенал? В обох випадках у вас виникає потреба придбати інструмент, який максимально швидко та просто вирішить ваше кожне будівельне завдання. Але біда, прикинувши бюджет, ви розумієте, що це досить накладно, відразу викласти велику суму за весь набір.

Ось тут і приходить думка купити акумуляторний інструмент, що працює на уніфікованій батареї. І не важливо на що ви вирішитеся – відразу на весь набір або почнете з одного виду, потім доповнюючи свою колекцію іншими моделями. Адже, після придбання одного комплекту “інструмент+батарея+зарядка” все, що вам буде потрібно надалі, це покупка корпусу (тіла) необхідного виду акумуляторної техніки. Від шуруповерта до болгарки, від торцевої пилки до лобзика або від акумуляторного тримера до газонокосарки – одна батарея для всіх.

 

Переваги використання єдиного уніфікованого акумулятора:

 1. Перший і найбільший плюс – це суттєва економія коштів. На повний комплект ви витрачаєте лише один раз, купуючи потім тільки корпус іншого виду інструменту. Немає необхідності щоразу переплачувати за зайву зарядку та батарею, яка у вас вже є. Адже ви не зможете користуватися одночасно двома видами інструменту, чи не так?
 2. Економія простору в машині або гаражі, при транспортуванні вашого інструменту на об’єкт або зберіганні його у майстерні.
 3. Продовження життя батареї. Пам’ятаєте правило? Будь-яка техніка створена працювати, а не простоювати. А, оскільки головна умова довгого “життя” сучасних літій-іонних акумуляторів, це постійне дотримання циклів “заряд-розряд”, то, у випадку зі схемою “один акумулятор – кілька інструментів”, ця умова дотримується повною мірою.
 4. Впевненість у безвідмовній роботі кожного інструменту.
 5. Ваш інструмент – лише ваш. Через неповну сумісність батарей та інструментів різних виробників, не кожен користувач зможе скористатися вашим акумулятором.
 6. Турбота про екологію. Не купуючи зайву батарейку, ви піклуєтеся про навколишнє середовище. Адже, як відомо, батареї містять шкідливі хімічні елементи, а утилізація літій-іонних акумуляторів – досить дорогий та непростий процес.

Перфоратор прямий акумуляторний YATO YT-82772
Перфоратор прямий акумуляторний YATO YT-82772, SDS+, 18В, 2.4 Дж (корпус)

Сучасні лінійки акумуляторних інструментів, які працюють на єдиній батареї, дублюють практично всі види електроінструментів і техніки, що працює на іншому типі живлення (пневмо- або бензинової техніки).

Наприклад, лінійка під назвою Smart Line від ТМ VITALS, налічує понад 30 видів акумуляторного інструменту. Інший приклад – лінійка 18V акумуляторного інструменту від польської торгової марки YATO, офіційним дилером якого є магазин Механіка, що вже включає такі види техніки:

 • шуруповерти
 • болгарки
 • лобзики
 • торцеві, циркулярні, шабельні та ланцюгові пилки.
 • перфоратори
 • тримери та газонокосарки
 • мийки високого тиску
 • полірувальні машини
 • садові обприскувачі та багато іншого

На жаль, у нинішньому світі, на тлі великої конкуренції на ринку будівельного інструменту, кожен виробник формує свою лінійку інструменту, де батарея підходить до різних моделей, але виключно у межах свого бренду. Воно і зрозуміло, адже кожна компанія має намір “підсадити” користувача на свою техніку, виключаючи можливість сумісності своєї акумуляторної батареї з іншими брендами (хоча і не завжди). Можливо ми з вами дочекаємось цього моменту, коли буде прийнято єдиний стандарт виробництва акумуляторів, який об’єднає користувачів по всьому світу.

А поки що – вдалих покупок з магазином Механіка!