Дискові (циркулярні) пили широко використовуються для поздовжнього розпилювання деревних матеріалів - дощок, паркетного покриття, рейок, ДСП, OSB плит, тощо. Вони характеризуються високою швидкістю різання та продуктивністю, у порівнянні з ручним різанням або пилянням лобзиками. Часто покупці, під час вибору ручної циркулярки, натрапляють на визначення "занурювальна пила", яка, на перший погляд виглядає так само як звичайна дискова пила. Але це конструктивно два різних інструменти, з різними можливостями. Далі ми детальніше розповімо про ці інструменти та їх відмінності між собою.

Принцип роботи занурювальної пили

Занурювальна пила EINHELL фото

Візуально занурювальна циркулярка дійсно нагадує звичайну ручну дискову пилу - тей самий пильний диск, рукоятка, захисний кожух та станина. За однією суттєвою різницею - у занурювальної пилки, в неробочому пложенні, ріжучий диск повністю схований в корпусі пили та опускається до поверхні матеріалу лише під час роботи. Принцип нагадує торцювальну пилу, головка якої завжди піднята вверх та опускається з диском вже безпосередньо для різання матеріалу.

Різниця між занурювальною та традиційною дисковою пилою

Різання ручною циркуляркою (паркетою пилкою) передбачає відрізання лише краю матеріалу з послідуючим відкиданням відрізаної частини назовні. В той час занурвальна пила, як вже стало зрозуміло з попереднього абзацу, має суттєву перевагу - це можливість почати пропил з будь-якого місця на поверхні плити, що розпилюється. Найпростіший приклад - вирізання квадратного отвору під мийку або варочну поверхню у кухонній стільниці. Тепер цей процес можливо здійснити лише при наявності занурювальної пили, без попереднього просвердлювання отвору дрилем та послідуючого випилювання матеріалу лобзиком (виключенням може бути заокруглення кутів прямокутного отвору).

Вирізання отвору під варочну поверхню фото

Ще однією відмінністю занурювальних пилок є можливість роботи в парі з направляючою шиною. Це, зазвичай, збірна алюмінієва планка з пазами, по яким рухається станина пили. Шляхом поєднання декількох частин можна зібрати направляючу потрібної довжини. Використання направляючої дозволяє робити високоточні прамолінійні різи.

Напрямна для дискової циркулярної пили універсальна YATO YT-36990, 1500 мм, 135 мм фото

Отже, якщо підсумувати, то обидві пили використовуються для розпилювання плитних матеріалів. Але, при цьому занурювальна пила розширює ваші можливості, забезпечуючи виконання більш професійних робіт та покращуючи результати вашої праці.