Навіть якщо ви не сантехнік та жодного разу не виконували самостійно дрібні монтажні або ремонтні роботи, пов'язані з інженерною сантехнікою, вам могли попадатись на очі різноманітні металеві сантехнічні фітинги. Це ті самі крани, гайки, ніпелі, перехідники та інше. Чи не помічали ви, при візуальному огляді, дивні насічки на самих крайках різьбових витків? Ніколи не задавалися питанням навіщо вони? 

Насічки на різьбі фото

Чи не логічніше робити гладеньку різьбу, для зменшення ризику витоку води через різьбове з'єднання? Ба, більше, існують навіть спеціальні інструменти з роликами для накатки насічок. То для чого такі складнощі? Все, одночасно, і просто і складно. І далі ми зрозумієте чому та навіщо роблять насічки на різьбі.

Навіщо створюють насічки на різьбі

Насічки на різьбі сантехнічних фітингів мають кілька важливих функцій, які сприяють ефективності та надійності з'єднань у сантехнічних інженерних системах. Перерахуємо основні з них:

1. Насічки збільшують тертя між різьбою фітинга та ущільнювальним матеріалом (наприклад, фум-стрічкою або льоном (паклею)), покращуючи зчеплення. Насічки зменшують ризик прокручування або ковзання ущільнення при з'єднанні двох елементів та допомагають ущільнювальному матеріалу рівномірно розподілятися по всій поверхні різьби, що сприяє більш надійному герметичному з'єднанню.

Порада. Якщо у вас вже придбані фітинги без насічок і ви не бажаєте займатися ручним їх нанесенням, нічого страшного! Ви можете використати спеціальну тефлонову ущільнюючу сантехнічну нитку, яка чітко лягає в канавки різьби та виконує функцію високоякісного ущільнювального матеріалу.

2. Наступною функцією насічок є запобігання самовідгвинчуванню. Завдяки насічкам, різьба краще утримується на місці навіть при вібраціях або частій зміні температури, що запобігає самовільному відгвинчуванню фітингів.

3. Насічки можуть також сприяти рівномірному розподілу сантехнічної пасти-герметику по поверхні різьби, що підвищує стійкість до корозії, захищає ущільнюючий матеріал та сприяє легкому відкручуванню з'їднаних елементів навіть через довгий час експлуатації.

Ось такі прості і, водночас, важливі особливості роблять насічки на різьбі сантехнічних фітингів необхідним елементом для забезпечення довговічності та надійності сантехнічних систем!