Переглядаючи сторінки того чи іншого веб сайту, ви, скоріше за все, неодноразово зустрічали інформацію про компанію, в якій значилося горде самопозиціонування - "офіційний Дистриб'ютор/Дилер (назва бренду)". Ми вирішили допомогти вам розібратися - що, насправді, означають ці терміни та як розібратися в правдивості цих тверджень?

Розбираємося в значеннях Дистриб'ютор, Імпортер, Дилер

Дистриб'ютор (від лат. distributio — «поширення, розповсюдження») - це оптова компанія, яка займається реалізацією товару через мережу своїх продавців (дилерів). Дистриб'ютор, зазвичай, має великий склад або декілька складів в країні, з яких відвантажується товар дрібним продавцям. Найчастіше дистриб'ютори працюють за схемою В2В (business to business), яка передбачає продаж товару торговим організаціям з ціллю його наступного перепродажу кінцевому покупцю. У одного бренду може бути один або декілька офіційних дистриб'юторів в одній країні.

Імпортер - це компанія, яка постачає товар з-за кордону з ціллю перепродажу. Імпортер може НЕ бути при цьому дистриб'ютором, а працювати за схемою:

ІМПОРТЕР ➡️ ДИСТРИБ'ЮТОР ➡️ ДИЛЕР ➡️ КЛІЄНТ

Дилер (від англ. dealer — торговець) - це компанія або фізична особа-підприємець, яка закуповує товар у дистриб'ютора з метою продажу роздрібому. Це і є всі фізичні магазини, інтернет-магазини та інші точки продажів, в яких купляють люди та компанії.

То що ж означають всі ці гучні заяви, коли якийсь, нікому невідомий, інтернет-магазин ̶н̶а̶ ̶п̶р̶о̶м̶і̶ заявляє, що він є офіційним дилером чи, того більше, дистриб'ютором?

Що означає офіційний дилер?

Офіційний дистриб'ютор - компанія, яка закуповує товар у виробника (якщо локально) або у імпортера (якщо виробик іноземний). Може бути одночасно імпортером та дистриб'ютором. Дистриб'ютор часто має контракти з виробником або імпортером на ексклюзивне розповсюдження товарів конкретної ТМ. Тобто товари, які продаються на ринку, але не завезені цим дистриб'ютором, вже мають неофіційне, нелегальне походження (так званий сірий товар). Також, як парвило, дистриб'ютори встановлюють роздрібні ціни на свою продукцію та зобов'язують всіх продавців (дилерів) дотримуватись цієї ціни.

Офіційний дилер - це продавець, уповноважений дистриб'ютором на продаж своєї продукції (торгової марки). Зазвичай це підтверджено сертифікатом офіційного дилера. Тобто, стаючи дилером, продавець зобов'язується виконувати всі рекомендації дистриб'ютора щодо товару - дотримуватися рекомендованої ціни, надавати певні матеріали та сертифікати на товар, тощо.

Тож, якщо ви бачите визначення - офіційний дистриб'ютор, перевірте правдивість цієї інформації, дізнайтеся оптові умови продавця, кількість та розміщення складів по Україні, тощо. Бо, у більшості випадків, це буде дилер. Тобто роздрібний продавець, власники якого не зовсім розбираються у визначеннях.

Який статус має інтернет-магазин mechanika.in.ua?

Інтернет-магазин Механіка є офіційним дилером (тобто уповноваженим продавцем) по багатьом торговим маркам, перелік яких ви можете знайти на сторінці брендів. Ми працюємо лише з прямими дистриб'юторами та на 100% транслюємо їх рекомендовані роздрібні ціни. З цими дистриб'юторами працюють і всі інші великі магазини в Україні та найбільші ритейлери, як онлайн так і офлайн. Тому ціна, завзичай, плюс-мінус однакова, якщо не брати до уваги власні акції магазинів.

Тож робіть свідомий вибір, щодо продавців. Щиро ваша адміністрація інтернет-магазину mechanika.