Нещодавно до нас в магазин звернулась пані з проханням підібрати їй степлер для оббивки стільця тканиною. Каже, що переглядала багато моделей та заплуталась, адже, як сказано в інтернеті, степлери бувають будівельні та меблеві. Перепрошуємо, що?

Загалом, результат розмови був успішний, пані придбала меблевий степлер та зробила всю необхідну роботу по перетягуванню сидіння стільця (навіть прислала нам фотозвіт та щиру подяку). Але це наштовхнуло нас на написання цієї статті з роз'ясненням - чи існує різниця між степлером для будівельних робіт та степлером для оббивки меблів?

Конструкція скобозабивного пістолету

Назва "степлер" походить від англійського слова "staple", що означає "скоба" або "скріпка". Це значення міцно закріпилося за пристроєм та звичне нам для позначення канцелярського степлера для скріплення аркушів. Але через подібний принцип дії та використання тієї самої оснастки, назва "степлер" транслювалася і на скобозабивні пристрої, що використовуються в будівельній сфері або меблевій справі. 

Степлер будівельний ручний влаштування фото

Скобозабивний пістолет представляє собою корпус, в якому розміщується магазин для скоб, ручки для стискання пружини та ударного-спускового механізму з бойком. Принцип роботи полягає в ударі бойка по верхньому краю скоби, тим самим заганяючи її в матеріал. 

Найпопулярнішим матеріалом, в який забиваютсья скоби, є дерево та деревоподібні поверхні. То ж, уявімо собі ситуацію - будівельнику потрібно прибити паробар'єр до дощок, що закріплені на стелі даху. В той же час майстру по збиранню меблів необхідно закріпити шкірозамінник на поверхні стільця, сидіння якого також виготовлено з дерева. Увага, питання. Чи можуть обидва майстри використати один і той самий інструмент, для кожного виду робіт? Ще й як можуть! Ось вам і відповідь на питання. Немає ніякої різниці між будівельним і меблевим степлером. Та і розділення на будівельні або степлери для меблів, як такого немає! Така плутанина виникла виключно через різну сферу використання одного і того самого інструменту. Скобозабивні степлери можуть також використовуватись і в декоруванні чи багатьох інших задачах. Тому сміливо обирайте ручний механічний степлер, незалежно від виду робіт, які ви плануєте виконувати. А на що звернути увагу при виборі, ми вам підкажемо далі.

Як правильно вибрати степлер для оббивки

Степлер для оббивки меблів фото

Працюючи степлером з різноманітними матеріалами як основної поверхні, так і верхнього шару, що прибивається, потрібно враховувати деякі нюанси. Тому, перед покупкою меблевого степлера, зверніть увагу на деякі особливості, які можуть суттєво вплинути на якість робіт та довговічність інструменту.

1. Тип оснастки, з якою сумісний степлер

Найпопулярнішими скобами, що використовуються в меблевому виробництві або легких декорувальних роботах, є скоби, типу J (альтернативні маркування деяких країн - тип 53, тип А). Ці скоби виготовлені зі сталі, мають ширину 11.3 мм та переріз 0.7 мм. Висота ніжки варіюється від 4 до 14 мм. 

Якщо ж ваші рботи передбачають кріплення будівельних матеріалів, таких як захисні плівки, паробар'єр, фольга, листи двп та подібні, радимо обрати пристрої, що сумісні з більш товстішими скобами, типу G (альт. тип 11). Вони мають ширину 10.6 мм та переріз 1.2 мм, що робить їх набагато міцнішими. 

Обов'язково зверніть увагу на тип скоби, з якої сумісний степлер. Адже якщо ви оберете модель, яка передбачає використання скоб 1.2 мм, але ви, при цьому, будете використовувати скоби 0.7 мм, пістолет буде забивати по дві скоби або сильно деформувати її, що може викликати застрягання оснастки в отворі.

Професійні будівельні степлери, зазвичай, мають можливість роботи з різним типом скоб, включаючи дугоподібні скоби для кріплення кабелів та шпильки (цвяхи).

2. Наявність регулютора сили забивання

Степлер для меблів Neo Tools 16-032, тип скоб J/53 4-14 мм, регулювання сили фото

Для запобігання пробиття верхнього матеріалу, яким декорується корпус меблів або оздоблюється поверхня, деякі моделі оснащені регулятором сили попереднього стиску пружини, яка спускає бойок. Така функція, також, буде корисною, при роботі з різними типами поверхні, в яку забиваєтсья скоба. Адеж різні типи дерев'яних поверхонь мають різну твердість, що може потребувати налаштування сили забивання.

3. Матеріал корпусу

Будівельні роботи супроводжуються підвищеною забрудненістю приміщення та ризиком пошкодження інструменту під час монтажних робіт. Тому, якщо ваш степлер, в основному, буде використовуватися на будівельних об'єктах, радимо обрати моделі з міцним металевим корпусом, що має високу стійкість до механічних пошкоджень, не боїться падінь та сильних навантажень. 

Для невеликих робіт вдома підійдуть легкі моделі з пластиковим або нейлоновим корпусом, що не обтяжують руку та дозволяють довго працювати з інструментом.

4. Електричні та акумуляторні степлери

Степлер акумуляторний для вузьких скоб 5.5-6.1 мм RYOBI R18GS18-0 ONE+ (корпус) фото

Майстри-професіонали, що займаються оздоблювальними роботами, зазвичай, зупиняють вибір на мережевих скобозабивних пістолетах або акумуляторних степлерах. Це дозволяє серійно працювати інструментом, забиваючи велику кількість скоб, не прикладаючи великих фізичних зусиль. Перевагою таких пристроїв є висока швидкість роботи та легкість використання. Але такі пристрої в рази дорожчі за механічні ручні аналоги.

Висновок

Не вірте всьому, що написано в інтернеті. Адже трішки здорового глузду та незначне заглиблення в нюанси того чи іншого питання розкриє вам набагато більше правдивої інформації, що базується на логіці та практиці. На прикладі питання щодо вибору будівельного степлера ми з вами це чітко побачили. Отже, обирайте ті інструменти, що найбільше підходять для ваших задач, а, у разі виникнення додаткових питань, звертайтеся за консультацією до технічних спеціалістів інтернет-магазину mechanika.