Молоткова фарба або емаль - це унікальний лакофарбовий матеріал, який, після висихання, створює на поверхні ефект, схожий на метал, який піддавався впливу ударами молотка. Цей ефект досягається завдяки спеціальним компонентам у складі фарби, таким як синтетичні смоли, розчинники, а також скло або алюмінієва крихта. Всі ми бачили хоч раз в житті коричневі чи сірі металеві двері або навісні замки, оброблені саме таким ЛФП.
Текстура молоткової фарби
Насправді цей вид фарби має досить широку палітру кольорів та не обмежується лише сірим чи коричневим. Вона може бути біла, золотиста, чорна, синя, червона, зелена та інших кольорів, в залежності від конкретного виробника.
Переваги молоткового фарбування
- Найбільша та очевидна особливість молоткової емалі це її висока механічна міцність та зносостійкість. Молоткове покриття стійке до механічних пошкоджень, подряпин, ударів та вібрацій. Цю фарбу набагато важче здерти з поверхні, ніж інші види покриттів. Саме тому, як ми вже зазначили вище, часто молоткова фарба використовуєтсья для оздоблення вхідних дверей, сейфів, навісних замків, гаражних воріт та інших металевих елементів, які потребують надійного захисту від зовнішніх впливів. Щодо інструментів, ви могли бачити нанесену молоткову фарбу, наприклад, на слюсарних лещатах:
- Стійкість до УФ променів. Так, окрім загальних захисних властивостей, ця фарба має відмінну стійкість до ультрафіолетового випромінювання, а тому, знову ж таки, найчастіше використовуєтсья на конструкціях та елементах, які використовуються чи розташовані на відкритому повітрі.
- Захист від корозії. Фарба надійно захищає метал від іржі та інших видів корозії.
- Декоративність. Молоткове фарбування надає поверхні оригінального та естетичного вигляду. Текстура молоткової фарби неповторна та відмінного від інших. Крім того, на поверхні, яке вкрите шаром молоткової фарби, малопомітні будь-які нерівності чи вм'ятини.
- Простота нанесення. Незважаючи на складний, на перший погляд, вигляд, молоткова фарба не потребує спеціальної технології. Її можна наносити валиком* або пензлем. Щодо використання електричних пульверізаторів або пневматичних фарбопультів, переконайтеся, що модель фашого пульвера здатна працювати з фарбами високої в'язкості.
*УВАГА! При нанесенні молоткових фарб забороняється використовувати поролоновий валик, через наявність у складі фарби розчинників, які зруйнують матеріал, залишивши на поверхні, що оброблюється, плями та залишки поролоную.
- Швидке висихання, що забезпечує можливість швидкого користування предметом, після фарбування.
- Нетоксичність. Після висихання фарба не виділяє шкідливих речовин, а, отже, придатна до використання всередині приміщень.
- Мінімальна підготовка поверхні. Щоб нанести молоткову фарбу, поверхню матеріалу не потрібно ретельно готувати до нанесення. Більше того, НЕ РЕКОМЕНДУЄТЬСЯ попередньо грунтувати поверхню, так як це погіршує адгезію фарби до металу та знижує молотковий ефект.
Замок навісний з молотковим фарбуванням
Рекомендації щодо роботи з молотковою фарбою
- По можливості, не фарбуйте в приміщенні з підвищеною вологістю або на вулиці в дощ або сильний туман. Вологість може призвести до утворення мікро бульбашок, які згодом зруйнуються, відкривши необроблену поверхню.
- Якщо ви наносите фарбу в декілька шарів, рекомендується дати ретельно та повністю висохти кожному шару. Якщо цього не зробити, повітряний прошарок між шарами фарби може завадити висиханню попереднього шару.
- Контролюйте густину фарби. Чим рідше фарба, тим менш виражений буде молотковий ефект.
- При нанесенні фарбопультом встановлюйте вихідний тиск на рівні 4-6 атмосфер, для кращого розпилення.
Пам'ятайте, що дотримання цих простих правил допоможе вам досягти найкращого результату при фарбуванні молотковою фарбою.
Молоткова фарба - це чудовий вибір для тих, хто шукає міцне, зносостійке та декоративне покриття для різних поверхонь.