Монтаж міжкімнатних дверей є розповсюдженим завданням для багатьох домашніх майстрів. Щоб забезпечити успішне встановлення дверей і отримати професійний результат, вам знадобиться деякий інструментарій. Пропонуємо розглянути перелік основних інструментів, які зазвичай використовуються для самостійного встановлення міжкімнатних дверей:
Перелік інструментів для встановлення дверей своїми руками
1. Вимірювальний інструмент. Робота починається з вимірювання розмірів дверних проємів та дверей, щоб переконатися, що двері пасуватимуть належним чином. Для цього вам знадобиться рулетка, для вимірювання довжини і ширини. Щоб переконатися, що дверна коробка та двері встановлюються правильно в горизонтальній і вертикальній площинах, вам знадобиться будівельний рівень. Це допоможе забезпечити, що двері не будуть криво розташовані та будуть функціонувати коректно.
2. Торцовочна пила. Торцювальна пила є корисним інструментом при встановленні дверей та дозволяє зробити точні і рівні пропили під потрібним кутом. Зазвичай, для естетичного вигляду та максимального приховування стиків, коробчаті бруси та лиштву зарізають під 45 гардусів, що, при їх з'єднанні, утворює прямий кут. Торцовка, з можливістю швидко встановити кут пропилу 45º, значно прискорює цю процедуру.
3. Реноватор (мультифункціональний інструмент). Реноватор - це багатофункціональний інструмент, який може бути використаний для різних завдань під час встановлення дверей. Завдяки своїй універсальності та підвищеній точності робіт, у порівнянні з високообертовими електроінструментами, він допоможе акуратно зробити пази під дверні петлі, замки та ручки.
4. Столярний інструмент - стамески. Для встановлення ручок та замків на дверях вам знадобиться врубний набір (столярні стамески), який допоможе вибрати матеріал для встановлення дверної фурнітури. Рекмоендуємо запастися однією широкою та однією вузькою гострою ударною стамесками, виготовлених з високоякісної сталі.
5. Свердла. Деякі майстри використовують пір'яні свердла для висвердлення пазу, для встановлення дверного замка. Для цього, частіше всього, використовуєьться свердло, діаметром 14 мм. Циліндричні (спіральні) свердла по дереву знадобляться для просвердлення отворів під шурупи. Багато хто нехтує цим етапом, а дарма. Під час вкурчування шурупів, без попереднього засвердлювання, деревний матеріал може розшаруватися або тріснути. Фрезерні свердла використовують при врізанні циліндрових механізмів.
6. Стусло та ножовка по дереву. Якщо ви прибічник роботи вручну, для з'єднання елементів конструкції під 45 градусів, вам знадобиться столярне стусло та ручна ножівка по дереву, які дозволять точно відрізати зайві елементи, під необхідним кутом.
7. Шуруповерт. Для контрольованого загвинчування шурупів, рекомендуємо обрати шуруповерт з регульованим крутним моментом. Це дозволить встановити необхідну силу затягування, яка не пошкодить матеріал двері.
8. Будівельний пилосмок. Як під час роботи, так і після закінчення, потрібно забезпечити чистоту місця монтажу вдерей. Щоб прибрати стружку та пил від інсталяції дверей, використовують промислові пилосмоки. Магазин Механіка пропонує широкий вибір моделей, як для сухого, так і для вологого прибирання.
Це лише загальний перелік інструментів, які можуть знадобитися для самостійного встановлення міжкімнатних дверей. Залежно від конкретної ситуації та особливостей дверей, можуть бути потрібні й інші інструменти. Рекомендується завжди ознайомлюватися з інструкціями виробника та консультуватися з професіоналами інтернет-магазину mechanika, якщо ви не маєте достатнього досвіду або впевненості в своїх навичках.
Найчастіші помилки при самостійному встановленні дверей
Під час самостійного встановлення дверей люди можуть допускати різні помилки. Ось кілька найчастіших помилок, які варто уникати:
1. Неправильне або занадто швидке вимірювання. Неправильні першочергові виміри проєму можуть призвести до невідповідності розмірів дверей та коробки. Переконайтеся, що вимірювання точні та здійснюються з урахуванням необхідного зазору для встановлення дверей.
2. Неврахування стандартів. Звертайте увагу на висоту проєму. Якщо від більше 207 см, стандартна лиштва не перекриє зазор між стіною та дверною коробкю.
3. Неправильна установка петель або їх невідповідність. Неправильна установка петель може призвести до надмірного тертя та загального неправильного функціонування дверей. Враховуйте сторону відкривання дверей - праві/ліві та вибирайте відповідні петлі.
4. Встановлення дверної коробки без рівня. Неправильна установка дверного коробки може призвести до нерівності, відхилення або недостатньої стійкості дверей. Важливо використовувати точні вимірювальні інструменти та правильні кріплення для забезпечення стійкості коробки.
5. Недостаті бокові зазори та відстань від підлоги. Під час встановлення дверей важливо правильно підібрати зазори між дверима та коробкою, а також між дверима та підлогою. Якщо підлога ще не оздоблена покриттям, враховуйте товщині підложки або шару будівельної суміші та додавайте до цього товщину чистового підлогового покриття.
Ці помилки можуть вплинути на якість та функціональність встановлених дверей. Ретельне планування, правильне вимірювання, уважність під час процесу та використання відповідних інструментів є ключем до успішного самостійного встановлення міжкімнатних дверей.